single

W JAKI SPOSÓB WIESZAĆ OBRAZY NA ŚCIANACH?

Ważnym etapem dekorowania domu jest z pewnością wieszanie obrazów i fotografii. W ten sposób wnętrze przestaje być bezosobowe i zyskuje bezwarunkową wartość sentymentalną. W jaki sposób odpowiednio udekorować dom, lub mieszkanie?

Wybór miejsca

Jedną z podstawowych kwestii przy dekorowaniu wnętrza obrazami i fotografiami jest wybór właściwego miejsca. Najlepiej nie improwizować i dokładnie przemyśleć sprawę. Zanim przystąpimy do dzieła, warto wszystko rozplanować. W tym celu możemy użyć zwykłej kartki papieru i czegoś do pisania. To pomoże nam zobaczyć całokształt naszego planu, zanim jeszcze wcielimy go w życie. Ważna jest również całościowa kompozycja stylu - wieszane obrazy i fotografie, a także ramki powinny tworzyć spójną całość. Nie stawiajmy na pstrokate i różnokolorowe ramki. Wszystko musi być stonowane i dopasowane. Stylistyka obrazów również powinna być jednolita. Natomiast aby ułatwić sobie montaż, warto zapomnieć o tradycyjnych gwoździach i użyć kleju. 

Kontrolowany chaos

Jeśli mamy do powieszenia sporo obrazów i fotografii, to musimy zastanowić się nad tym, jak rozplanować to tak, by nie było wrażenia bałaganu. Przede wszystkim, ważna jest symetria - po obu stronach ściany powinna znaleźć się podobna ilość ramek. Rozmiary również powinny być dopasowane symetrycznie.  

Dekoracje ścienne

Pamiętajmy też, aby ramki wieszać na tej samej wysokości i nie układać ich od najmniejszego do największego, lecz nieco urozmaicić cały układ. Obrazy i fotografie, to element wystroju naszego mieszkania, czy domu, a nie samodzielny byt. Wobec tego niezwykle istotne jest dopasowanie kompozycyjne całości. Kolor ramek powinien być zbliżony do barwy ścian. Jeżeli nasze wnętrze cechuje minimalizm, ramki powinny być równe i niezbyt krzykliwe.

Skandynawski styl

O wiele więcej możliwości mamy, jeżeli nasze wnętrze jest w skandynawskim stylu. Możemy nieco pofantazjować i zastosować ramki zdobione złotem, a także te rustykalne. Powinniśmy pamiętać jednak o równowadze kolorystycznej w stosunku do ścian. Ewentualnym rozwiązaniem może być pomalowanie ściany na dwa kolory i dobór ramek w tych właśnie barwach. Estetyka skandynawska nie wyklucza również innego niż obrazy, czy fotografie sposobu dekorowania ścian. Kwiaty i liście w ramkach mogą być oryginalnym pomysłem.

Obraz a wnętrze

Stylistyka romantyczna dobrze komponuje się z obrazami i fotografiami stylu barokowego. Niewielkie rozmiary, bogactwo zdobień, płaskorzeźby i złoto-srebrne elementy świetnie się tutaj sprawdzą. 

Jeżeli posiadamy kolekcję obrazów i fotografii, nie obawiajmy się ozdobić tym swojego wnętrza. Zdjęcia niejednokrotnie nawiązują do ważnych momentów naszego życia. Dzięki temu personalizujemy naszą przestrzeń życiową i czynimy ją bardziej osobistą.