single

Pościel - czy może być idealnym prezentem?

Często nie mamy pomysłu na idealny prezent dla bliskiej osoby. Wymyślenie czegoś szczególnego jest tym trudniejsze, im więcej podarunków mieliśmy już okazję wręczyć. Trzeba jednak coś wymyślić i to najlepiej coś wyjątkowego. Pościel jest prezentem, który zawsze się przydaje.

To najlepszy możliwy rodzaj prezentu - nie tylko piękny, ale i przydatny. Żeby jednak podarunek się spodobał, trzeba zainwestować w ten wysokiej jakości. Na szczęście istnieją takie pościele - tylko gdzie taką znaleźć, z czego wybierać i co najlepiej kupić?

Jakie są rodzaje pościeli?

Istnieją różne rodzaje pościeli, przy czym chodzi nie tylko o ogólny wygląd, lecz również o materiał, z jakiego zostały wykonane poszczególne modele. Najpopularniejsza jest zawsze pościel bawełniana, która w dodatku nie jest droga. Można zainwestować w tą różnokolorową, decydując się na taki wzór czy motyw, jaki może najbardziej się spodobać obdarowanemu. Równie popularne są pościele flanelowe, które nadają się na zimowe noce, ponieważ izolują ciepło.

Za nieco bardziej luksusowe uznać można cienkie i gładkie pościele satynowe. Niestety, ich wadą jest gorsza izolacja ciepła. Satynowy komplet najlepiej nadaje się na letnie noce. Podobnie jak komplet jedwabny. Jego cena jest dosyć duża, ale dzięki temu jedwabna pościel jest fantastycznym prezentem! Tym bardziej, że znakomicie oddziałuje na skórę, którą bardzo delikatnie otacza, pozwalając się lepiej zrelaksować całemu ciału.

Pościel dla alergików

Ten rodzaj pościeli najlepiej się nadaje do użytku przez alergików, których skóra jest bardzo wrażliwa i często podrażniona. Jedwab jednak świetnie na nią wpływa, opóźniając nawet procesy starzenia. Jedwabna pościel to duży luksus, więc każdy - naprawdę każdy - będzie się cieszył z takiego prezentu. Jest on do tego stopnia wyjątkowy, że może nawet posłużyć jako podarunek dla młodej pary w dzień ślubu. Za luksusową uchodzi też pościel z wełny - na przykład merynosów.

Dobierz rozmiar

Ważnym elementem jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Najlepiej więc kupić pościel standardowych rozmiarów - podwójną dla pary, a pojedynczą dla osoby, która mieszka sama. Można też wybierać, co będzie wchodziło w skład naszego prezentu. Standardowy komplet pościeli składa się z poszewki na poduszkę, poszwy na kołdrę oraz prześcieradła. Jeśli kupuje się pościel na łóżko pary, dobrze jest kupić taką wersję, w której są dwie poszewki na poduszki. Obdarowany uniknie konieczności dokupowania brakujących elementów.

Pościel dla dziecka

Tu znajdziemy największa różnorodność, jeśli chodzi o rozmiary, ale również fasony. Jeśli kupujemy pościel dla dziecka, standardowe i najczęściej spotykane wymiary to 70x140 cm lub 60x120 cm.