single

Pomysły na urządzenie przedpokoju

Przedpokój jest, wbrew pozorom, jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Odwiedzający nas goście wchodzą najpierw do niego i pierwsze wrażenie, które mają przed oczami powinno stanowić wizytówkę naszego mieszkania. Z tego powodu ważnym jest, by zadbać o odpowiedni wystrój tego pomieszczenia, by nie przypominało ono więziennego korytarza.

Nie wolno zapominać jednak, że przedpokój powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Trzeba koniecznie zadbać o takie elementy wyposażenia jak miejsce na wieszanie ubrań, a także siedzisko do zakładania butów i szafka w której będzie można przechowywać wszelkiego rodzaju szpargały. Nie można również zapomnieć o lustrze, które jest dla nas ostatnim punktem sprawdzenia wyglądu przed wyjściem z domu.  Dobrze jest też postawić na nowoczesne, praktyczne i pojemne szafy wnękowe.

Większość korytarzy nie posiada okien, nie powinno się ich więc wyposażać w przytłaczające, ciemne meble. Należy też przyhamować z ich rozmiarami, tak by zbyt masywne meble nie przytłoczyły pomieszczenia.

Mały przedpokój może być ładny!

Meble w miłych dla oka, ciepłych kolorach, o niewielkich rozmiarach mogą doskonale zaspokoić wszelkie nasze potrzeby jeśli chodzi o korytarze. Do tego nowoczesne komody i szafy świetnie sprawdzą się w wnętrzach tego typu.

Wygląd przedpokoju będzie zależeć także od wybranego przez nas oświetlenia. Powinno ono rzecz jasna dostarczać nam potrzebną ilość światła, ale oprócz tego może stanowić fajny, designerski dodatek.

Dekoracje do przedpokoju

Niesamowicie popularny staje się ostatnio styl pop-art bogaty w akcesoria w żywych kolorach. Należy też pomyśleć o własnoręcznym wykonaniu mebli i innych elementów wyposażenia. Z pewnością będą one dużo bardziej oryginalne niż gotowe schematy, a goście docenią wysiłek włożony w ich stworzenie.

Podłoga również będzie odgrywać ważną rolę w niewielkim wnętrzu. Z pewnością ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie podłogi szachownicowej w niewielką kratkę, która doda charakteru każdemu wnętrzu. Należy jednak pamiętać, że żeby nie przytłoczyła ona pomieszczenia, powinna zostać stonowana delikatnymi i lekkimi meblami, najlepiej w kolorze białym.

Postaw na nowoczesne rozwiązania

Każdy chce, by jego korytarz wyróżniał się mocno, spośród innych pomieszczeń tego typu. Możliwości jest multum. Najprościej postawić na designerskie dodatki jak np. ciekawe wieszaki, lustra o nietypowych obramówkach. To wszystko sprawi, że przedpokój wywoła zachwyt wśród odwiedzających nas gości. Można również pomyśleć o dodatkach w postaci dywanu lub klosza do lampy, najlepiej w geometryczne wzory, które są obecnie bardzo modne i dodają uroku i lekkości całemu pomieszczeniu. Liczba możliwości jest naprawdę ogromna. Wystarczy tylko trochę czasu i chęci na zaprojektowanie wszystkiego.