single

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY KUPNIE STOLIKA KAWOWEGO?

Stolik kawowy, może niepozorny i mały, ale spełnia bardzo ważną funkcję w salonie. Oprócz wartości funkcjonalnych, spełnia także funkcję dekoracyjną. Przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się kilku czynnikom, które są w dużym stopniu odpowiedzialne za ostateczny efekt wyglądu pomieszczenia.

Salon, będący jednocześnie pokojem dziennym i sypialnią, to miejsce gdzie zazwyczaj mieszkańcy spędzają najwięcej czasu, jest on też swoistą wizytówką domowników. Warto więc poświęcić trochę czasu na urządzenie tego pomieszczenia, odpowiedni wybór dodatków i mebli.

Rodzaje stolików kawowych

Na rynku znajdziemy obecnie ogromny wybór różnego rodzaju stolików kawowych, od prostych, tradycyjnych poczynając, po te bardziej oryginalne i nowoczesne. Wśród standardowych znajdziemy głównie modele prostokątne i kwadratowe, na drewnianych nogach i ze szklanym blatem. Dzięki skorzystaniu z tego rozwiązania możemy mieć pewność, że wybrany przez nas stolik doskonale sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu, niezależnie od stylu całego wnętrza. Niesamowicie popularne są obecnie także i okrągłe stoliki. Ich kształt sprawia, że nie zajmują dużo miejsca i są bardzo praktyczne i wygodne. W sprzedaży dostępnych jest mnóstwo modeli o różnorodnych kolorach, które bardzo łatwo jest dopasować do każdego wnętrza.

Stolik kawowy

Jaki materiał wybrać?

Zanim zdecydujemy się na konkretny stolik, musimy przede wszystkim wybrać materiał, z którego nasz wymarzony mebel ma być wykonany. Dostępnych jest mnóstwo wariantów, więc ostatecznym czynnikiem dzięki któremu podejmiemy decyzję jest dobre dopasowanie do innych mebli znajdujących się w naszym salonie. Dzięki temu stolik idealnie dopasuje się do charakteru wnętrza.

Wybór rozmiaru

Wbrew temu co mówią kobiety, rozmiar ma znaczenie. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdzie dysponujemy niewielką powierzchnią. Dobór odpowiednich rozmiarów stolika kawowego sprawi, że mebel bez problemu zmieści się w salonie i nie będzie przeszkadzał w swobodnej komunikacji wewnątrz. Oprócz tak istotnych parametrów jak długość i szerokość, niezmiernie ważna jest także wysokość. Zbyt duża sprawi, że stolik straci swoje przeznaczenie, a zbyt mała będzie ogromnym ciosem w funkcjonalność.

Tradycja czy nowoczesność?

Ogromny wybór dostępnych na rynku modeli sprawia, że nie musimy decydować się tylko i wyłącznie na klasyczne modele, ale możemy również postawić na estetykę i nowoczesny, industrialny design. W takiej sytuacji mebel spełnia również funkcję estetyczną i stanowi oryginalną ozdobę, która nadaje wnętrzu oryginalny klimat i charakter.

Niezwykle duży wybór stolików kawowych sprawia, że ciężko zdecydować się na jeden konkretny model, gdyż wszystko wydaje się ładne. Właściwości stolika trzeba wybrać więc na podstawie swoich oczekiwań.