single

Jaki wieszak wybrać do pokoju i przedpokoju?

Jesień kojarzy się nam z szarugą. Pogoda zmienia się gwałtownie, co wpływa na potrzebę zakładania na co dzień kurtek oraz płaszczy. Przygotować na to powinniśmy także nasz przedpokój. Jak dobrać odpowiedni wieszak do naszych potrzeb?

Jesień i zima w korytarzu – jak urządzić tę przestrzeń?

Wyposażenie przedpokoju zależy w dużej mierze od dostępnej przestrzeni. Osoby, których nie ogranicza metraż, mogą pozwolić sobie na więcej. Jesienią w przedpokoju musisz znaleźć miejsce na parasolnik, ociekacz na buty oraz wieszak (stojący lub wiszący). Przez cały rok Twoją aranżację będzie ozdabiało zapewne lustro, siedzisko i szafki na buty. Chcąc maksymalnie zagospodarować przestrzeń, pomyśl nad siedziskiem ze schowkiem. Zmieścisz tam wiele potrzebnych rzeczy.

Co zrobić gdy nie mamy wystarczająco dużo miejsca?

Osoby z małą przestrzenią użytkową muszą kombinować. Przyda się im obrotowa szafka na buty (połączona z lustrem oraz haczykami). Warto także zapełnić wnękę w postaci dopasowanej szafy. Wieszak powinien pasować do Twoich potrzeb. Kieruj się liczbą osób przebywających w domu oraz regularnych gości. Posiadanie dzieci wiąże się z koniecznością zakupu małego wieszaka, aby i one mogły cieszyć się ze swoich ubrań.

Stylowy wieszak

Najpopularniejsze trendy

To obrotowa szafka na buty z wieszakiem lub dodatkowym lustrem. Wielofunkcyjny mebel sprawdzi się w określonych przestrzeniach. Kosztuje od około 600 zł do 800 zł. Stojak na kurtki i płaszcze świetnie uzupełni wnętrze (zwłaszcza, gdy dodatkowo posiada parasolnik). Za całoroczną dekorację tego typu zapłacimy około 45 zł. Jeżeli chodzi o wieszak ścienny z półką, kupimy go już za 60 zł. To bardzo pojemna propozycja, która umożliwia przechowywanie dodatków zimowych, a także damskiej torebki. Kolejna opcja to wieszak z lustrem. Jest praktyczny oraz efektownie uzupełnia przedpokój.

Haczyki sąsiadują tu z dużym, masywnym lustrem. Za taki gadżet zapłacimy co najmniej 90 zł. Modne ostatnio stały się ozdobne wieszaki z napisami lub wzorami. Piękne detale spodobają się niektórym domownikom, których uraczy tekst typu ,,Nareszcie w domu”. Nie jest też przesadnie drogi, ponieważ zakupimy go już za około 55 zł. Najbardziej rozbudowane rozwiązanie to połączenie wieszaka z szafką, siedziskiem, lustrem i półką. Taki mebel idealnie sprawdza się przy małym metrażu. Koszt zestawu to co najmniej 200 zł, ale za tą kwotę mamy dużo miejsca do zagospodarowania. Wieszak na kurtki i płaszcze to niepozorny, ale bardzo istotny element wyposażenia. Postaraj się zatem znaleźć praktyczną dekorację w możliwie wielofunkcyjnej formie. Inspiracji możesz szukać na przykład na Allegro, gdzie każdy wymagający znajdzie coś dla siebie.