single

Jak urządzić wąski przedpokój?

Przedpokój jest miejscem, które odwiedzamy jako pierwsze zaraz po wejściu do mieszkania. Z tego powodu warto zadbać o to, żeby pierwsze odczucia były jak najlepsze. Ładnie zaaranżowany przedpokój wcale nie musi wiązać się z dużym wydatkiem pieniędzy. Pomimo, że jest to wąski i ciasny obszar, są sposoby na to żeby urządzić go efektownie.

Z pewnością bardzo ważnym aspektem jest minimalistyczne podejście, ze względu na to, że nawet uporządkowane pomieszczenie małych rozmiarów może wydawać się zabałaganione jeśli będzie nieodpowiednio zaaranżowane.

Kolory na pierwszy plan

Dobranie odpowiednich kolorów, które będą dominować w przedpokoju jest najważniejszym aspektem aranżacji. Wąska przestrzeń wymaga zastosowania rozwiązań, które pozwolą optycznie powiększyć wnętrze. Idealnie nadają się do tego barwy jasne, takie jak kolor biały, kremowy lub jasnoszary. W połączeniu z dobrym oświetleniem możemy uzyskać dzięki temu złudzenie optyczne, powodujące, że przedpokój wydaje się większy.

Meble - proste i funkcjonalne

Aranżując mały i wąski przedpokój, musimy wybrać przede wszystkim funkcjonalne meble, które pomieszczą wszystkie rzeczy. Wieszak na ubrania nie powinien stać samodzielnie. Zamiast tego najlepiej użyć wieszaków wiszących, przez co można zyskać trochę wolnej przestrzeni. Natomiast szafa powinna być bardzo wysoka oraz zostać umieszczona na najdłuższej ścianie.

Meble do przedpokoju

Dzięki temu można pozyskać dużo miejsca na przechowywanie ubrań oraz innych rzeczy. Ostatnim meblem, który należy umiejętnie dobrać do wąskiego i ciasnego przedpokoju jest szafka na buty. Na tym najlepiej poprzestać meblowanie przedpokoju, ponieważ w ciasnych pomieszczeniach sprawdza się zasada, im mniej tym lepiej.

Efekty optyczne powiększające wnętrze

Stałym punktem przy aranżowaniu pomieszczeń takich jak mały i ciasny przedpokój są wszelkie triki, które dadzą efekt optycznego powiększenia wnętrza. Jednym z najlepszych sposobów, który pozwoli optycznie powiększyć każde wnętrze jest powieszenie w nim dużego lustra. Jest to niezbędny element, który dodatkowo rozjaśni całą przestrzeń. Ważną rolę w przedpokoju pełni, także oświetlenie. Należy zadbać o to, żeby posiadać przynajmniej 2 niezależne od siebie źródła światła. Jedno w centralnej części pomieszczenia, natomiast drugie może zostać umiejscowione nad lustrem. Ciekawy i nowoczesny efekt dadzą listwy LED zamontowane wzdłuż listw podłogowych albo na szafie.

Stosując się do powyższych porad możemy zyskać wizualnie dużo miejsca nawet w bardzo ciasnych i wąskich wnętrzach. Dodatkowo, powyżej opisane sugestie nie są trudne do wdrożenia, co pozwoli każdemu z łatwością urządzić nawet bardzo wąski przedpokój, który pozornie mógłby wydawać się trudny do zaaranżowania.