single

JAK URZĄDZIĆ MIESZKANIE NISKIM KOSZTEM?

Większość ludzi to w mniejszym bądź większym stopniu esteci, którzy uwielbiają otaczać się przedmiotami nie tylko użytecznymi, ale i pięknymi. Niestety, wykończenie mieszkania w sposób, który odpowiadałby nam najbardziej, jest niestety zwykle drogim przedsięwzięciem. Na szczęście jednak istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie sporej sumy podczas kompletowania wyposażenia i wystroju.

Często wystarczy tylko odrobina kreatywności, inspiracji, a także poświęcenie trochę czasu, aby tanim kosztem całkiem odmienić wygląd pomieszczenia. Oto kilka pomysłów na niedrogie urządzenie modnego mieszkania dla siebie lub uatrakcyjnienie go pod wynajem.

Jak urządzić po swojemu, nie wydając fortuny?

"Zbierane meble"

Zamiast wydawać fortunę na nowe meble, warto popytać znajomych, czy nie mają czegoś na zbyciu, sprawdzić, co kurzy się u babci na strychu lub wreszcie odwiedzić pchle targi i portale aukcyjne. Potem wystarczy poświęcić trochę czasu na ich przemalowanie i dekoracje, a mieszkanie nabierze całkiem nowego wyglądu i to z niepowtarzalnym charakterem.

Przedmioty kluczowe

Aby zaplanować wystrój, wystarczą zwykle dwa lub trzy mocne akcenty w wybranym stylu, zwłaszcza gdy urządzamy mieszkanie w bloku. Piękna, stara komoda czy ulubiony wazon  mogą stać się punktami centralnymi, które przykują wzrok. Całość dopełnią utrzymane w tej samej tonacji dodatki, które można potem dowolnie wymieniać, co jakiś czas "odświeżając" wnętrze.

Aranżacja salonu

Zeszłoroczne kolekcje

Tanio może oznaczać modnie, jednak gdy nieszczególnie zależy nam na nadążaniu za bieżącymi trendami, warto przejrzeć kolekcje z zeszłych sezonów. Moda wnętrzarska zmienia się dziś prawie tak szybko, jak ubraniowa, a to, co już nie jest topowe, bywa mocno przeceniane. 

Mieszkanie pod wynajem

Standard a cena

Lokal pod wynajem ma na celu generowanie zysku, dlatego zwykle nie przewidujemy ogromnego budżetu na dobór mebli czy dodatków. Warto jednak solidnie wymierzyć pomiędzy oszczędnością a bylejakością. Mieszkanie urządzone tanio, ale solidnie będzie cieszyło się większym powodzeniem niż to, w którym wszystko zostało zrobione najmniejszym możliwym kosztem i po prostu się rozpada. Warto zainwestować w porządne instalacje i armaturę, natomiast meble wystarczy odświeżyć i uzupełnić dekoracje, a całe mieszkanie z pewnością zyska na wartości. 

Uniwersalna estetyka

Urządzając mieszkanie pod wynajem najlepiej kierować się uniwersalną estetyką. Ostatecznie nie wiemy, jaki gust będą mieli najemcy, dlatego też warto zainwestować w bazowe, meble i sprzęty, a uzupełnić je tanimi, lecz modnymi dodatkami. To dobre pole dla oszczędności, jeśli chcemy je urządzić całkowicie. Pewnym wyjściem z sytuacji jest także wynajem nieumeblowanego mieszkania, jednak takie nieruchomości są przez najemców znacznie rzadziej poszukiwane.