single

Gdzie kupić farby święcące w ciemności?

Noc, która spędzona jest pod rozgwieżdżonym niebem to niesłychana przyjemność. Co należy zrobić, aby cieszyć się ich blaskiem i jednocześnie nie przejmować się owadami i nie martwić się, w jaki sposób udać się jutro do pracy?

Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być zastosowanie farb świecących w ciemności. Jako pierwsze na myśl przychodzą farby fluorescencyjne, jednak w tym artykule nie będzie poruszany ich temat. W sklepach dostępne są farby, które umożliwiają różne poziomy świecenia. Co warto o nich wiedzieć?

FARBA FLUORESCENCYJNA

Ten rodzaj farby stworzony został w taki sposób, aby emitować światło pochłonięte w środku dnia. Warto jednak pamiętać, że nie tworzy ona promieni, a jedynie je odbija. Daje ona efekt intensywnego światła, które komponuje się w wielu pomieszczeniach o różnym charakterze. 

Farby świecące w ciemności

Stosowanie lamp UV to alternatywa, która jest jednak nieco droższą alternatywą dla farb fluorescencyjnych. Taki typ oświetlenia można wyłączyć dosłownie w każdym momencie. Nie trzeba tutaj czekać, aż farba fluorescencyjna się wyczerpie.

Obie te opcje dają dużo możliwości. Wystarczy powycinać szablony lub pomalować farbą dowolne kształty, aby dopasować je do swoich potrzeb oraz do charakteru pomieszczenia. Takie farby stosować można dosłownie wszędzie, bez względu czy jest to ściana, czy też meble. 

RODZAJE FARB FLUORESCENCYJNYCH

Farba akrylowa fluorescencyjna- To rodzaj farby, który stosowany jest do napisów ewakuacyjnych, ostrzegawczych oraz informacyjnych. Stosować je można na dosłownie każdy rodzaj podłoża. 

Gruntoemalia akrylowa - To doskonałe tło dla farby fluorescencyjnej. Wyróżnia się tutaj Luminol A i Fluorol A. Można ją stosować również jako samodzielną powłokę oraz emalię nawierzchniową. 

Akalak A 2-K - To dwuskładnikowy lakier bezbarwny. Służy on do zabezpieczania farb emaliowych przed niszczeniem. To powłoka wykończeniowa. 

INNE ŚWIECĄCE W CIEMNOŚCI DODATKI

Oprócz dostępnych w sklepach lamp UV oraz farb znaleźć można również specjalne plansze, a nawet meble, które prezentują się przepięknie. Takie niecodzienne zastosowanie z pewnością upiększy pokój i sprawi, że będzie prezentował się inaczej, niż wszystkie inne. 

Warto pamiętać, że farby fluorescencyjne znalazły swoje zastosowanie nie tylko w pokojach dla dzieci, ale również w pomieszczeniach, w których przebywa się każdego dnia. Należy do nich salon oraz sypialnia. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon i cieszyć się z efektów, jakie osiągnęliśmy. To niezwykle proste. Cena takich dekoracji jest bardzo korzystna, dlatego nie warto się zastanawiać. To wspaniałe urozmaicenie każdej ściany oraz pomieszczenia. Zarówno farby UV, farby fluorescencyjne, jak i tapety i meble cieszą się dużym zainteresowanie klientów.